Viedeň – Helsinki od 146 eur spiatočne!

Viedeň – Helsinki od 146 eur spiatočne!

Mnohí si už pomaly vyberajú letné dovolenky. Čo tak sa ale ísť pozrieť do Fínska?  Z Viedne do Helsiniek  v  termíne od 7. – 10. júna je spiatočná letenka len za 146,61 eur. Ak sa budete chcieť zdržať o pár dní dlhšie, cena sa zdvihne približne o 10 eur.

REZERVÁCIE TU

Helsinki  sú hlavné a najväčšie mesto Fínska. Zároveň tvoria aj najväčší prístav krajiny. Centrum mesta leží na malom polostrove na brehu Fínskeho zálivu. Mesto zaberá 686 m2 a obýva ho približne 560-tisíc obyvateľov. Mesto patrí medzi turistické centrá a väčšinou je aj prvou zástavkou cudzincov. Mnohých láka srdce mesta a to prístav, ktorý očarí každého návštevníka. Počas júna až do augusta si môžete v meste požičať bicykle, zaparkované na 26 miestach okolo centra. Práve takouto formou dopravy spoznáte mesto najlepšie. Ak sa vám nechce pedálovať, využite integrované linky autobusov, električiek a metra. Ak sa rozhodnete pre poznávací zájazd stým, že chcete vidieť všetky múzeá, cestovať verejnou dopravou a trajektom, možno by ste mali zvážiť kúpu Helsinki Card, s ktorou získate neobmedzené cestovanie verejnou dopravou, vstup do 50 múzeí a množstvo iných výhod. Karta sa kupuje na 1,2 alebo tri dni. (viac info na stránke: http://www.helsinkicard.fi/)

No a čo si v meste nenechať ujsť?

  • Ehrensvärd Museum – jedno z troch múzeí dokumentujúcich históriu pevnosti na ostrove
  • Národná galéria – zbierka fínskej maľby a sochy od 18. storočia do polovice 20.stor Medzi klenoty zahraničnej zbierky patria maľby Gaugina, Cézanna a Van Gogha a kópia Mysliteľa Augusta Rodina.
  • Pihlajasaari – ostrov s niekoľkými oddelenými zálivmi a plážami, samozrejme nechýba ani nudistická
  • Olympijský štadión – nájdete v blízkosti opery. Bol postavený pri príležitosti olympiády v roku 1952, jeho súčasťou je múzeum a vyhliadková veža vysoká 72 metrov.
  • Senaatintori – majestátne hlavné námestie mesta, obklopené budovami z 19. Storočia, námestie bolo navrhnuté podľa námestia v Sankt Peterburgu; Socha Havis Amanda – určite si pozrite fontánu a morskú pannu Havis Amandu, jeden z symbolov mesta.
  • Temppeliaukio – kamenný kostol, postavený v roku 1969, jedna z najväčších atrakcií mesta. Kostol je postavený do pevnej skaly, strecha (vysoká 24 metrov), je pokrytá 22 km medených škridlí, pravidelné koncerty a bohoslužby v angličtine sa konajú v nedeľu.
  • Kauppatori – obchodné námestie je štvrťou trhovísk, kúpite tu čerstvé ryby, alebo ručne vyrobené suveníry. Väčšinu predavačov tu nájdete počas denných hodín.
  • ZOO Helsinki – odporúčame navštíviť od jari, kedy zvieratá vychádzajú aj vonku. I keď nejde o najväčšie ZOO, určite vás osloví jeho umiestnenie.
  • Atejlee Bar – večer si zájdite na pohárik dobrého páleného alebo piva, ktoré je v meste obľúbené. I keď je alkohol o niečo drahší, v tomto bare vás očarí najmä výhľad. Nachádza sa totiž na vyhliadkovej veži. Ak chcete ostať na zemi, mesto vám ponúka množstvo iných možnosti a dokonca v niektorých aj so živými vystúpeniami kapiel.
Pin It