Viedeň – Cyprus od 260 eur spiatočne

Viedeň – Cyprus od 260 eur spiatočne

Túžite ísť na Cyprus? S leteckou spoločnosťou Austrian Airlines, teraz môžete letieť do Larnaky a späť od 260 eur. Cyprus si tak užijete počas letnej sezóny, napríklad od 6. do 13. Júla za zvýhodnenú cenu leteniek.

Mesto Larnaka sa nachádza na juhovýchodnom pobreží Cypru. Ide o dôležité turistické stredisko s druhým najdôležitejším prístavom. Počas letných sezón odbaví letisko niekoľko tisícky cestujúcich. Tí sa postupne rozpŕchnu po okolitých hoteloch alebo pokračujú do priľahlých destinácií Cypru. Avšak aj samotné mesto ponúka návštevníkom čo obdivovať. Ak sa budete nudiť na pláži, navštívte napríklad :

  • Chrám Sv. Lazára, ktorý sa nachádza priamo v centre mesta. Chrám bol postavený v 10 storočí nad hrobkou svätého Lazára. V rámci kostola je múzeum, ktoré ponúka náboženské umenie z čias Byzantskej ríše.
  • mešitu Hala Sultan Tekke z roku 1816 s hrobkovou kaplnkou Umy Haramy, ošetrovateľkou Mohameda. Mešita zachytáva bohaté kultúrne dedičstvo mesta.
  • Larnacký hrad z roku 1625. Tento hrad počas britskej vlády slúžil ako väzenie. Neskôr ho prerobili ako múzeum a sprístupnili pre verejnosť. Múzeum je postavené na spôsob labyrintu a zachytáva život v starobylej Larnake.
  • Kostol Panhagia Angeloktistos s krížovou kupolou v dedinke pri Larnake, pochádzajúcou z 11.storočia a s mozaikou zo 6 storočia.
  • Nočný život. V meste sa takmer všetky podniky zamerané na osvieženie po náročnom dni nachádzajú pozdĺž pobrežia. Ak si chcete aj zatancovať navštívte klub Memphis alebo Siciliáno.
  • Pláže na Cpyre. O tom, že na ostrove sa nachádzajú prekrásne pláže už dlhšiu dobu svedčia umiestnenie v rebríčkoch zameraných na hodnotenie pláží. Tie naj sa nachádzajú v obľúbených dovolenkových destináciách Ayia Napa a Protaras. Južne sú to pláže Kiti a Mackenzie. Za najkrajšiu pláž na ostrove je považovaná pláž Nissi. Očarí vás biely piesok a tyrkysové more. Avšak, preplnenosť počas letných prázdnin vás odradí stráviť tu dlhší čas.
Pin It